Sohbethazan – Aşk Sevgi nedir?

 Aşk  nedir?

Aşk karşıdaki insana özgürce sevebilme duygusudur. Egolardan sıyrılıp karşıdakini olduğu gibi kabul edip sevebilme sanatıdır. Eğer aşk bir insana bağlılığa dönüşürse işte o zaman bu ilişki boyutuna geçer ve olay çirkinleşmeye başlar. Eğer bir insanı seviyorsan onun kanatlarını kırmayacaksın onun özgürce uçmasına yardımcı olacaksın işte gerçek sevgi böyle olmalıdır. Ama zamanımızda maalesef bırakın sevdiğimiz insana kanat takmayı onun mevcut kanatlarını da elinden alıyoruz.

Aşk biyolojik bir ihtiyaç değildir, aşk ruhsal bir ihtiyaçtır çok daha derinlerde gizli olan ve dünyada çok az insanın gerçek anlamda tecrübe ettiği kutsal bir duygu halidir. Aşk karşılık beklemeden koşulsuz bir şekilde karşıdaki insanı sevmektir. Eğer koşullara bağlanırsa artık orada aşk değil çıkar ve ego vardır. Egonun olduğu yerde gerçek aşk barınamaz. Egosuzluk durumunda ancak gerçek bir aşk vücut bulabilir. Aksi halde orada gerçek bir aşktan etmek imkansızdır.

Zihinsel olarak, kişi aşık olduğunda akıl ve mantık mekanizmaları sağlıklı çalışmaz. Algısal bilgiler büyük yoğunlukla akıl üzerinden değil, duygu üzerinden düşünceye aktarılır. Buda aşık olduğumuzda olayları ve olguları sağlıklı değerlendirmemize engel olur. Birçok aşk yoğun ve hızlı yaşanır ama çabuk biter. Gerçek hayatta mutlu biten aşkların sayısı oldukça azdır.
Mevlana’nın aşkı, Aşık Veysel’in aşkı da tek taraflı yaşanılan bir aşktır. Çünkü onlarda tek taraflı etkilenmişlerdir. Ama en büyük aşklar, mutlu bir şekilde uzun yaşanılan en güzel aşklar onların aşkı olmuştur. Tanrı aşkı.

Sevgi nedir?

Sevgi insan yaşamını anlamlı hale getiren en önemli öğelerden birisidir. Her insanın sevgiyi yaşama,sevgiyi hissetme ve ifade etme biçimi büyük farklılıklar gösterir. Sevgi, herkesin hayatında vazgeçilemez bir biçimde bulunur. Fakat nasıl yaşandığı ve nasıl geliştirilebileceği pek düşünülmez.

Sevgi, en derinden özlenen bir şey iken; başarı, ün, para, güç gibi başka şeyler çoğu zaman onun önüne geçer. Sevgi daha çok bir sevilme sorunu olarak görülür ve daha çok sevilmenin yolları bulunmaya çalışılır; sevmeyi öğrenmek içinse hiçbir şey yapılmaz.

Sevmekten korkan, sevilmekten korkan, sevgi bağımlısı olan; sevilmek için kendi isteklerini bütünüyle ihmal eden bir çok kişi vardır. Çoğu zaman farklı duygular ya da gereksinimler sevgi olarak adlandırılır. 

Gerçekten bu sitede o kadar çok kişi güçlü dostluklar ve güçlü aşklar kazandı ki site yöneticileri olarak bizler bizzat bu durumlara şahit olduk ve oldukça da mutlu olduk. Çünkü birilerine mutluluk yaşatmak bizlerin de mutlu olacağına işarettir yani sizler ne kadar çok mutlu olursanız bizler vesile olduğumuz için aynı mutluluğu bizlerde yaşamaktayız.Günümüzde sevdiklerimiz kısmında çok güzel anılarımız olmaktadır ve sizlerde bu anılarınızı çoğaltmak adına yeni Aşk‘lar  aileniz kadar sıcak dostluklar kazanmak adına sitemizde sohbethazan.com’a giriş yaparak muhteşem bir duygu yaşayabilirsiniz. Sohbet etmek insanları rahatlatmak ve bu birçok Psikologlar tarafından da onaylanmıştır.

Kameralı ,Görüntülü Sohbet,,Ücretsiz Sohbet,