Gizlilik Politikası

Sohbethazan, sitesine üye olarak hizmetlerinden faydalanan kullanıcıların özel bilgileri .com tarafından korunur.Özel bilgilerin gizliliğinden sorumludur.
.com sitesine üye olabilmek için isim soy isim veya tc kimlik numarası gibi kimlik bilgileri gerekmez. Üye olmak için mail adresi gerekmez ve üyeler tarafından belirtilen bilgiler hiçbir şekilde kimlik tespiti vs. için kullanılmaz.
.com sitesine üye olarak gelen kişilerin üyelik bilgileri üyelerin sorumluluğundadır. Herkesin kullanımına açık alanlarda verilen bilgiler veya yazlan yazılar konusunda Sohbethazan.com sorumluluk almaz. Tüm sorumluluk paylaşan kişiye aittir.
.com sitesinde küfür, kötü kelime, hakaret, taciz, reklam ve tehdit yasaktır. Herkese açık genel alanı ve özel sohbet alanlarında bu tür kelimeler kullanarak üyeleri rahatsız eden kişilerin üyelikleri gerekli inceleme yapıldıktan sonra silinir.
.com, site içi hit sayısı, sitede gerçekleşen trafik vb. gibi araştırma sebepleriyle diğer pek çok site gibi cookies(çerez-site içi tanımlama bilgisi) kullanır.
.com sitesinde üyeler arasında gerçekleşen özel görüşmeler sadece ilgili taraflarca görüntülenir. Site içinden, hiçbir gerekçe ile üçüncü şahıslara aktarılmaz.
Sohbet odalarında gerçekleşen tartışma veya anlaşmazlıklarda site yönetimi sorumlu tutulamaz.

Güvenlik
.com, sahip olduğu üye bilgilerini korumak, kötü amaçlar için kullanılmasını engellemek ve üçüncü kişilerin eline geçmesini engellemek amacıyla değişik güvenlik önlemleri ile korunur.

18 yaş altı çocukların korunması
.com 18 yaş altı bireylere yasaktır. Üye olmak içi tek şart 18 yaş üstü olmaktır. Herhangi bir 18 yaş altı kişi siteye üye olursa ve yaşını büyük belirtirse Sohbethazan.com sitesi bu konuda sorumluluk almaz. Herhangi bir üyenin 18 yaş olduğu bilinir ve yöneticilere iletilirse kişinin üyeliği sonlandırılır. 

 23 MAYIS 2007 tarihinde onaylanan 5651 sayılı kanun gereği ; İnternet ortamında “Başkalarına ait iletişim ve kişisel bilgileri paylaşmak, cinsel içerikli oda isimleri ve nick (rumuz) kullanımı yasaklanmıştır. Yönetimi bu tarz nickler’in girişlerini engellemektedir . İP adresleri gereklilik durumunda yasal mercilere teslim edilmek üzere kayit altına alınmaktadır.